Informacje dla rodzin przyjmujących pielgrzymów

1. Pobyt pielgrzymów przewidziany jest w dniach od 25 lipca do 1 sierpnia (od poniedziałku do poniedziałku). W nocy z 30/31 lipca nie będą nocować w domach, ponieważ wtedy będzie czuwanie w Brzegach przed Mszą Św. Posłania.

2. Bardzo prosimy o przyjście pod kościół w dniu 25 lipca po młodzież. Jeżeli ktoś z Państwa nie da rady przyjść, prosimy o kontakt. Dokładne godziny przyjazdu poszczególnych grup będziemy znać bliżej tego dnia i informować Państwa o nich na bieżąco. Jeśli będą opóźnienia (co jest prawdopodobne), informacje będą pojawiać się na naszej stronie internetowej w dniu 25 lipca oraz będziemy do Państwa dzwonić.

3. Pielgrzymi po przyjeździe pod kościół, a przed pójściem do domów będą odbierać plecaki pielgrzyma - może to opóźnić nieco godzinę pójścia do domów.

4. Od wtorku do piątku pielgrzymi będą wychodzić z domów rano i wracać wieczorem. Od środy do piątku w godzinach od 9 do 13 będą odbywać się katechezy w kościołach prowadzone w różnych językach (w naszym kościele najprawdopodobniej po włosku). Od wtorku do piątku w godzinach popołudniowych i wieczornych pielgrzymi będą uczestniczyć w wydarzeniach centralnych na Błoniach (Msza Św. na otwarcie ŚDM, powitanie Ojca Świętego oraz Droga Krzyżowa) oraz w wydarzeniach kulturalnych w ramach Festiwalu Młodych w różnych częściach Krakowa.

5. Pielgrzymom nie trzeba zapewniać łóżek, ani pościeli. Będą mieć ze sobą karimaty i śpiwory. Prosimy o zapewnienie dostępu do łazienki.

6. Prosimy Państwa również o przygotowanie śniadań dla pielgrzymów (z wyjątkiem niedzieli). Obiady i kolacje pielgrzymi będą jeść poza domem. W skład pakietów pielgrzyma, które będą posiadać nasi goście, wchodzą talony na obiady i kolacje, do zrealizowania w różnych punktach gastronomicznych na terenie całego Krakowa.

7. Jeżeli ktoś z Państwa będzie musiał wyjść z domu we wczesnych godzinach porannych (przed wyjściem pielgrzymów), wówczas pielgrzymami zaopiekują się nasi wolontariusze parafialni. W Państwa domach będzie zakwaterowana grupa z Litwy (polska młodzież mieszkająca w Solecznikach) oraz prawdopodobnie grupy z diecezji kaliskiej.

8. Pielgrzymi z Litwy przyjadą autokarami z Zamościa (gdzie będą wcześniej na dniach w diecezjach), a pielgrzymi z diec. kaliskiej – pociągiem.

9. Oprócz powyższych grup w naszej parafii będzie również zakwaterowana grupa młodzieży z ruchu Focolare (w szkole) oraz inne grupy, które jeszcze nie zostały przydzielone przez Sekcję Logistyki. Grupa Focolare organizuje w ramach Festiwalu Młodych koncert i nabożeństwo uwielbienia, które odbędzie się w dniu 27 lipca obok hali Płaszowianka.

10. Wciąż szukamy miejsc noclegowych! Na dzień dzisiejszy mamy 350 miejsc w domach, 500 w szkole i około 100 hali Płaszowianka. Dlatego zwracamy się z prośbą: jeśli ktoś z Państwa miałby możliwość, aby w ogródku udostępnić miejsce na namiot oraz dostęp do łazienki dla osób, które będą w nim spać, to bardzo prosimy o kontakt. Jeżeli mielibyście Państwo problem z przygotowaniem śniadań, to pielgrzymi mogą również otrzymać śniadanie w szkole lub na hali Płaszowianka (razem z innymi, którzy będą tam zakwaterowani) – prosimy o informację w tej sprawie.

11. Jeżeli ktoś z Państwa znajomych miałby jeszcze możliwość, aby przyjąć pielgrzymów, to również zapraszamy - wszelkie informacje oraz formularz deklaracji można znaleźć tutaj: https://docs.google.com/forms/d/1fmtRO9yCU-YffVf121Gbaeu_LO55dqe460Xmtp31TXI/viewform

12. Jeżeli zmieniła się liczba osób, które możecie Państwo przyjąć do domu, to prosimy o kontakt.

13. Ministerstwo Spraw Zagranicznych przygotowało publikację "Ambasador Polskości" dla rodzin przyjmujących pielgrzymów, która wkrótce zostanie przysłana do naszej parafii.

14. Pielgrzymi będą się poruszać po Krakowie środkami komunikacji miejskiej, a w ramach pakietu pielgrzyma otrzymają kartę przejazdową.

15. Każdy pielgrzym będzie posiadał ubezpieczenie NNW oraz OC.

16. Następne spotkanie z Państwem odbędzie się ok. 2 tygodnie przed ŚDM, a dyżur komitetu parafialnego we wtorek 5 lipca, w godz. 17-18 w sali duszpasterskiej.

Informacje logistyczne
Informacje o ŚDM w naszej parafii
Informacje dla rodzin odnośnie pielgrzymów

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.