Informacje dotyczące organizacji ŚDM w naszej parafii

1. Na dzień dzisiejszy przewidziane jest 1270 miejsc dla naszych Pielgrzymów. Przez Sekcję Logistyki Komitetu Organizacyjnego zostaliśmy poproszeni o przygotowanie 1800 miejsc.

 

2. Do naszej parafii przydzielone są oficjalnie dwie grupy: grupa z Litwy i grupa międzynarodowa z ruchu Focolare. Następne grupy będą przydzielane przez Sekcję Logistyki do ok. 15 lipca.

3. Grupa z ruchu Focolare organizuje wydarzenie w ramach Festiwalu Młodych (koncert oraz nabożeństwo uwielbienia), które odbędzie się w dniu 27 lipca w godz. od 16 do 22 obok hali Płaszowianka.

4. W dniu 17 lipca na Mszy Św. o godz. 9:00 odbędzie się peregrynacja Symboli ŚDM w naszej parafii: http://www.krakow2016.com/symbole-sdm-w-archidiecezji

5. Chcemy zorganizować grupę z naszej parafii, która wspólnie pójdzie na wydarzenia w ramach Światowych Dni Młodzieży. Udział w wydarzeniach centralnych oraz w Festiwalu Młodych, a także w katechezach we wszystkich kościołach (w naszym kościele prawdopodobnie będą katechezy po włosku) jest otwarty. Ponadto dostaliśmy informację, że mają być przygotowane wejściówki z oznaczonymi sektorami na Mszę Św. Posłania z Papieżem w Brzegach w dniu 31 lipca. Wejściówki będą rozdane przed wyjściem na to wydarzenie. Więcej informacji - TUTAJ

6. W ostatnim czasie zgłosiło się kilka osób chętnych do prac związanych z organizacją ŚDM oraz do przyjęcia pielgrzymów w swoich domach. Dostaliśmy również wsparcie finansowe, za co serdecznie dziękujemy! Potrzeby są jednak nadal bardzo duże.

Jak Pomóc?

Dlatego jeśli ktoś z Państwa miałby jeszcze możliwość, aby przyjąć młodzież na nocleg, albo pomóc w jakikolwiek inny sposób, to prosimy o kontakt mailowy lub telefoniczny.

Kontakt

7. Deklarację przyjęcia pielgrzymów można złożyć w zakrystii, albo poprzez formularz na naszej stronie internetowej do dnia 10 lipca.

Formularze do pobrania

Informacje logistyczne
Informacje o ŚDM w naszej parafii
Informacje dla rodzin odnośnie pielgrzymów

Odwiedza nas 2 gości oraz 0 użytkowników.