Komitet Parafialny

Duszpasterze
Ksiądz Proboszcz - ks. Bogusław Pociask SCJ

Urodził się 21 kwietnia 1967 w Dębicy a wychował w Stasiówce par. śś. App. Piotra i Pawła (diecezja tarnowska). Od wczesnych lat był ministrantem, później lektorem. Brał udział w różnego typu spotkaniach modlitewnych i pieszych pielgrzymkach. Po szkole podstawowej kontynuował naukę w Zespole Szkół Zawodowych im. E. Kwiatkowskiego w Dębicy. Przed wstąpieniem do Nowicjatu Księży Sercanów przez pewien czas pracował w Stomilu w Dębicy na jednym z oddziałów utrzymania ruchu.

Pierwszą Profesję Zakonną złożył w Stopnicy 23 września 1990 r. Kolejnym etapem formacji zakonnej były studia filozoficzno-teologiczne w Wyższym Seminarium Misyjnym Księży Sercanów w Stadnikach ukończone święceniami kapłańskimi 11. 05. 1996 r., których udzielił mu bp. Joseph Potocnak - ordynariusz diecezji De Aar - RPA. Na etapie formacji seminaryjnej interesował się duszpasterstwem rodzin; napisał a następnie obronił pracę magisterską z teologii moralnej na PAT w Krakowie pt. „Karta Praw Rodziny Stolicy Apostolskiej; o prawach rodziny. Aspekt moralny.”

Po święceniach kapłańskich pracował jako wikariusz w parafii św. Stanisława BM w Ostrowcu Świętokrzyskim (d. sandomierska) a od 2000 r. w parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Płaszowie - również jako wikariusz. W tym czasie posługą duszpasterską obejmował też rodziny spoza parafii - był dekanalnym moderatorem Domowego Kościoła. Zaangażowanie duszpasterskie łączył z funkcją ekonoma wspólnoty zakonnej. Po ośmiu latach został przeniesiony do Stadnik - został ekonomem w Wyższym Seminarium Misyjnym Księży Sercanów gdzie zabiegał, w ramach swoich kompetencji, o dobre funkcjonowanie tej instytucji. W tym czasie oprócz pracy administracyjnej angażował się w dalszym ciągu w duszpasterstwo rodzin prowadząc rekolekcje dla RDK.

Dnia 6 grudnia 2015 r. został proboszczem naszej parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie.

Duszpasterz młodzieży - ks. Jakub Kopystyński SCJ

Urodził się 20 maja 1985 roku. Jego rodzinna miejscowość to Bełchatów. Tam chodził do szkoły, udzielał się w harcerstwie i chórze gospelowym, a od momentu nawrócenia (2003 rok) również i w zespole parafialnym. Po maturze przez rok studiował ekonomię w filii Kieleckiej Akademii Świętokrzyskiej w Piotrkowie. W trakcie tego roku (2005) odkrył, iż Pan Bóg chce, by był Jego sługą. Zrezygnował więc ze studiów ekonomicznych i wstąpił do Zgromadzenia Księży Sercanów, gdzie po formacji w postulacie i nowicjacie złożył śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa dnia 23 września 2006 r.

Po tym wydarzeniu rozpoczął studia filozoficzno-teologiczne w Seminarium Księży Sercanów w Stadnikach. Na początku 2012 roku obronił swoją pracę magisterską z teologii biblijnej pt. „Winnica jako obraz miłości Boga do swojego ludu”. Całość formacji zastała uwieńczona otrzymanymi 19 maja 2012 roku święceniami kapłańskimi z rąk sercańskiego biskupa Adama Musiałka.

Parafia w Krakowie – Płaszowie to jego pierwsze miejsce posługi kapłańskiej.

 
Przewodniczący
Katarzyna Zięba
Jest chemikiem i pracuje jako nauczyciel akademicki na Wydziale Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego.
Od kilku lat jest członkiem Biblijnego Kręgu Młodych w Parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Krakowie-Płaszowie. Prowadzi również katechezy dla młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania oraz opiekuje się dziećmi w świetlicy "Płaszczyk".
Brała udział w Światowych Dniach Młodzieży w 2005 roku w Kolonii oraz w 2011 roku w Madrycie.
Lubi pielgrzymować - nie tylko pieszo do rodzinnej Częstochowy (oczywiście z grupą "6", sercańską), ale również innymi środkami transportu nieco dalej - ostatnio na przykład była w Ziemi Świętej.
 
Liderzy
Klaudia Muzyk
Ma 18 lat. Obecnie uczy się w liceum i w tym roku zdaje maturę. Jest liderem Światowych Dni Młodzieży w naszej parafii. Poza tym od 3 lat należy do jednej z naszych grup paraifialnych – Ruchu Sercańskiej Młodzieży. W wolnym czasie lubi czytanie książek i górskie wędrówki.
Alicja Rawska
Jestem tegoroczną maturzystką w V Liceum Ogólnokształcącym i w przyszłości zamierzam studiować architekturę. Mam rozległe zainteresowania i liczne hobby takie jak design, kuchnia czy podróże. Każda minuta mojego czasu wypełniona jest działaniem co daje mi ogromną satysfakcję. Nowe wyzwania inspirują mnie, a kontakty z ludźmi stymulują do dalszego rozwoju.
 
Członkowie
Anna Cyrnek
Mam na imię Ania. Jestem księgową i od kilku lat prowadzę ze wspólniczką biuro rachunkowe. Wolne chwile najbardziej lubię spędzać z rodziną; moim hobby są puzzle i nordic walking. Urlopy najchętniej spędzam podróżując samochodem po Europie. W naszej parafii należę jeszcze do Biblijnego Kręgu Młodych oraz Caritasu.
Tadeusz Kasperski

Jestem szczęśliwym mężem i ojcem. Z wykształcenia jestem geograf logistyk. Zawodowo zajmuję się transportem i logistyką. Z żoną należymy do Equipes Notre-Dame przy parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Prywatnie jestem osobą pozytywnie nastawioną do świata.
Artur Nowak
Mam na imię Artur i od 15 lat jestem katechetą . Bardzo lubię swoją pracę, ale wolny czas lubię spędzać na rowerze, grając na gitarze ,a także oglądając ciekawe filmy .Pasjonuje mnie też fantastyka w literaturze, oraz grach planszowych i pc. Prywatnie mam żonę i trzynastoletnią córkę. W parafii należę także do Biblijnego Kręgu Młodych. Będąc w liceum uczestniczyłem w Światowych Dniach młodzieży organizowanych w Częstochowie.
Małgorzata Włodarczyk
Uwielbia góry, podróże, taniec i wszelkiego rodzaju sport. Przez wiele lat należała do Ruchu Światło - Życie a także miała krótką przygodę z dominikańską „Beczką”. W 2011 roku uczestniczyła Światowych Dniach Młodzieży w Madrycie.
Bartłomiej Włodarczyk
Mam na imię Bartek, mam 24 lata i jestem studentem V roku Finansów i Rachunkowości na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Większość część wolnego czasu poświęcam na prace, ale gdy już nie pracuje ani nie studiuje to lubię odpocząć w towarzystwie znajomych grając w gry planszowe, czy też oglądnąć film lub poczytać książkę. Jednak największą z moich pasji jest sport, a w szczególności piłka nożna. Poza kibicowaniem mojej ulubionej drużynie, sam bardzo lubię spędzać czas na boisku. Tegoroczne Światowe Dni Młodzieży będą pierwszym tego rodzaju wydarzeniem, w którym będę brał udział i dlatego mam nadzieje, że dla nas wszystkich będzie to niezapomniane przeżycie.
Adrian Szwed
Pochodzi z Podkarpacia. Wynajmuje mieszkanie na terenie parafii N S P J. Stara się czynnie angażować w życie tejże parafii. Zawsze gdy wraca do rodzinnej parafii, pamięta o niej i pełni tam posługę lektora. Jest też administratorem stron internetowych kilku parafii z diecezji sandomierskiej i przemyskiej. W wolnym czasie uwielbia aktywnie spędzać czas poprzez taniec, rower i wycieczki górskie. W szczególności lubi bliskie domu - podkaprpackie Bieszczady. Był dwukronie na Taize: w Rzymie i Strasburgu.
 
Koordynator zakwaterowania w SP 47
Jolanta Klimowska

Odwiedza nas 3 gości oraz 0 użytkowników.